Hasicí přístroj mějte s sebou ve voze, při počínajícím požáru jistě pomůže

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuaity/Z regionů

Hasicí přístroj mějte s sebou ve voze, při počínajícím požáru jistě pomůže

pozar-aut32.jpg
K požáru osobního automobilu do Řečan nad Labem vyjížděly v úterý 19. února 2019 v 6.11 hodin dvě jednotky hasičů – profesionální z Přelouče a místní dobrovolná jednotka.

ikona-hasici-pristroj-izolovanych-na-pozadi-vektorove-ilustrace-160-87689439.jpgPři příjezdu první jednotky na místo, byl již vůz uhašen. Řidička si počínající požár uhasila hasicím přístrojem. Jednalo se o požár v motorové části vozu. Hasiči vozidlo zkontrolovali termokamerou, zda se ještě někde nevyskytují skrytá ohniska požáru.

ikona-hasiciho-pristroje-v-kruhu-160-112003393.jpgHasicí přístroj ve voze žena neměla. Ženě ale určitě pomohlo, že zastavila před školou, kam vezla děti. Když si všimla, že jí hoří automobil, vběhla do školy, vzala hasicí přístroj a plameny uhasila.

vysetr-skoda.jpgŠkoda byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun. Uchráněný majetek je ve výši 30 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byla pravděpodobně závada na elektroinstalaci u autobaterie.

tipy_rady_doporuceni.jpg

Hasiči doporučují vozit hasicí přístroj ve voze. Počínající požár lze hasicím přístrojem uhasit.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje
Foto: HZS Pardubického kraje