Hasiči upozorňují: žhavý popel nevychladne ani po 24.hodinách

HZS Pardubický kraj //Žhavé aktuality/Z regionů

08.12.2020 | Skuteč/Pardubický kraj
Hasiči upozorňují: žhavý popel nevychladne ani po 24.hodinách

Jednotky hasičů zasahovaly v noci z neděle na pondělí u požáru garáže ve Skutči.

Majitel vysypal asi den „vychladlý“ popel do děravé popelnice, která byla umístěná v garáži. Popel se po několika hodinách znovu rozhořel a plameny se přenesly na uskladněné dřevo.

Vyšetřovatelé stále upozorňují na to, že „žhavý popel rozhodně nelze podceňovat. Není možné jej vysypávat do klasického plastového kontejneru, ani jiné plastové nádoby, např. kompostéru. Popel dokáže způsobit požár i po 24 hodinách i déle od vysypání,“ říká por. Ing. Martin Nekvapil, vyšetřovatel hasičů v Chrudimi. Majitelé v tomto případě mohou hovořit o štěstí, uvnitř garáže bylo zaparkované auto, které se jim podařilo včas z garáže vyvézt. Škody se tak díky duchapřítomnosti majitele i zásahu hasičů nevyšplhají vysoko.

Tato zdánlivě banální záležitost může mít za následky rozsáhlý požár, kdy plameny přeskočí z kontejneru např. na fasádu domu nebo hořlavé předměty v okolí. Vzniklé škody pak šplhají klidně do statisíců.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí
Zdroj: HZS Pardubického kraje