Hasiči v Pardubickém kraji v listopadu zasahovali u 457 událostí

Hasiči v Pardubickém kraji v listopadu zasahovali u 457 událostí

kalendar.png

hasic-auto5E.jpg
Hasiči Pardubického kraje vyjížděli během listopadu roku 2018 celkem k 457 událostem :
Pardubice 139,
Chrudim 93,
Svitavy 101,
Ústí nad Orlicí 124.

tech,pomoc33.png

Nejvíce hasiči opět zasahovali u technických událostí 242
Pardubice 62,
Chrudim 52,
Svitavy 51,
Ústí nad Orlicí 77.

Mezi tyto události se řadí vyproštění osob z výtahu, nouzové otevření bytu, měření koncentrací, odstraňování následků lokálních bouřek, ale také úniky nebezpečných látek i technologické pomoci.

nehoda44.png
Během uplynulých listopadových 30 dní hasiči zasahovali u 120 dopravních nehod v kraji :
Pardubice 33,
Chrudim 28,
Svitavy 31,
Ústí nad Orlicí 28.

pozar.jpg
V průběhu listopadu likvidovali hasiči 68 požárů:

Pardubice 29,
Chrudim 12,
Svitavy 15,
Ústí nad Orlicí 12).

nejk4.jpg
Mezi největší události v měsíci listopadu se zařadí tyto události:

odrazkas.jpg16. listopadu 2018 vyjížděli hasiči na Pardubicky do obce Moravany, kde došlo k požáru zemědělského objektu. Škoda byla vyčíslena na 5 milion korun, uchránit se podařilo majetek ve výši 10 milionů korun. Příčinou byla nepředpokládaná technická závada na elektroinstalaci.

odrazkas.jpg29. listopadu 2018 zasahovali hasiči v Němčicích na Svitavsku, kde došlo k požáru garáže se stodolou a obytnou částí rodinného domu. Při požáru byl popálen muž. Škoda byla předběžně vyčíslena na 3 miliony korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 100 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byla nedbalost, a to manipulace se žhavým popelem.

odrazkas.jpg26. listopadu 2018 došlo ve Spojile na Pardubicku k požáru zemědělského objektu – stodoly. Škoda se vyšplhala na 2 miliony korun. Uchránit se podařilo zvířata, hlavně ustájených 43 koní a dále majetek ve výši 3 miliony korun. Příčinou bylo úmyslné založení požáru.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje