Hasiči v Pardubickém kraji zasahovali u požáru i dopravních nehod

CCC.png
Územní odbor Ústí nad Orlicí

f.jpg
K požáru dodávky a kolny do Žamberku vyjížděli v pondělí 28. srpna v 19.02 hodin profesionální hasiči ze Žamberku i Ústí nad Orlicí a dále dobrovolní hasiči z Líšnice, Letohradu a Žamberku. Hasiči ihned po příjezdu nasadili potřebný počet proudů k hašení. Uvnitř objektu se nikdo nenacházel. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 19.20 hodin. Včasným zásahem se podařilo uchránit i sousední sklad průmyslových hnojiv. Bylo tak zamezeno vznícení uskladněných hnojiv, čímž bylo eliminováno nebezpečí vzniku toxických zplodin hoření a rovněž případných neočekávaných chemických reakcí. Velitel zásahu nechal místo události prohlédnout i termokamerou, aby byla včas odhalena všechna skrytá ohniska požáru. Požár hasiči zlikvidovali ve 20.38 hodin. „Jednalo se o vrak vozidla. Škoda byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun a uchránit se podařilo majetek ve výši dva miliony korun. Příčinu vzniku požáru nyní zjišťujeme, mezi možnými verzemi jsou nedbalost a hra dětí,“ upřesňuje vyšetřovatel hasičů z Ústí nad Orlicí por. Ing. Jaroslav Kubíček.

CCC-(1).png
Územní odbor Pardubice

b.jpg
K nehodě traktoru, nákladního vozidla a osobního automobilu vyjížděli do Starých Ždánic v úterý 29. srpna v 8.55 hodin profesionální hasiči z Pardubic. Při nehodě byla jedna osoba zraněna, která byla předána do péče zdravotníkům. Hasiči zajistili osobní vozidlo proti vzniku požáru odpojením akumulátoru. Na místo byl povolán i speciální vyprošťovací automobil firmy Vápeník. Po odstranění následků nehody se hasiči vrátili zpět na stanici.

CCC-(2).png
Územní odbor Chrudim

bbb.jpg
Do Chrasti směřovaly v úterý 29. srpna v 9.14 hodin hasičské vozy profesionálních hasičů z Chrudimi a místních dobrovolných hasičů. Došlo zde k nehodě vozidla a motocyklu. Při nehodě byl zraněn motocyklista. Hasiči muži nasadili krční límec a poté byl zraněný motorkář předán do péče zdravotníků. Dále bylo nutné zasypat sorpčním materiálem uniklé provozní náplně. Po odstranění všech následků nehody se hasiči vrátili zpět na své základny.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje
Foto: HZS Pardubického kraje