Hasiči v září zasahovali u 609 událostí

Žhavé aktuality/Pardubický kraj

Hasiči v září zasahovali u 609 událostí

Hasiči Pardubického kraje vyjížděli během září roku 2018 celkem k 609 událostem (Pardubice 151, Chrudim 152, Svitavy 141, Ústí nad Orlicí 165). Nejvíce hasiči opět zasahovali u technických událostí 363 (Pardubice 80, Chrudim 93, Svitavy 87, Ústí nad Orlicí 103). Mezi tyto události se řadí vyproštění osob z výtahu, nouzové otevření bytu, měření koncentrací, odstraňování nebezpečného hmyzu, odstraňování následků lokálních bouřek, ale také úniky nebezpečných látek i technologické pomoci. Během uplynulých zářijových 30 dní hasiči zasahovali u 150 dopravních nehod v kraji (Pardubice 28, Chrudim 44, Svitavy 36, Ústí nad Orlicí 42). V průběhu září likvidovali hasiči 55 požárů (Pardubice 27, Chrudim 10, Svitavy 9, Ústí nad Orlicí 9).

Mezi největší události v měsíci září se zařadí tyto události:

Hasiči likvidovali 20. září v Pardubicích, části města Rosice požár střechy rodinného domu. Škoda byla předběžně vyčíslena na 2,5 milionu korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 2 miliony korun. Příčinou vzniku požáru byla nedbalost při svařování živičné lepenky PB hořákem.

Poslední zářijový den likvidovali hasiči ve Svitavách požár opuštěného domu u vlakového nádraží. Škoda byla předběžně vyčíslena na 1,145 milionu korun. Příčina vzniku požáru je stále v šetření.

Dne 15. září hasiči likvidovali na Orlickoústecku v obci České Heřmanice požár stodoly. Tady se škoda vyšplhala na jeden milion korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši dva miliony korun. Příčinou vzniku požáru byla nedbalost při používání hořlavých kapalin a plynů.

zdroj :por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí