Hasiči vyjeli ke třem nehodám se zraněním

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

10.06.2024 |  Pardubický kraj
Hasiči vyjeli ke třem nehodám se zraněním

 

8.6.2024 Jednotka z Hlinska vyjížděla k nehodě osobního automobilu a motocyklu. Při nehodě se zranily dvě osoby, které měla v péči ZZS a následně je odvezla do nemocnice k dalšímu vyšetření. Poškozeno nebylo jen vozidlo, které se střetlo s motocyklem, ale i další dvě vozidla. Hasiči odstranili uniklé provozní kapaliny a zabezpečili vozidla proti požáru.

Druhou dopravní nehodu řešili hasiči z Ústí nad Orlicí a České Třebové. Vozidlo, které havarovalo, sjelo k rybníku a hrozil pád vozidla do vody. Řidiče si převzala ZZS a následně ho odvezla do nemocnice na vyšetření. Na vyproštění havarovaného automobilu byl povolán jeřáb, který vozidlo, po zdokumentování nehody Policií ČR, vyzvedl zpět na silnici.

K poslední nehodě v obci Staré Město, místní části Radišov, jela na pomoc jednotka z Moravské Třebové. Zde řidič s vozidlem narazil do stromu. Hasiči mu poskytli předlékařskou pomoc, zasypali uniklé kapaliny sorpčním materiálem, zabezpečili vozidlo proti požáru a řídili kyvadlově dopravu. ZZS odvezla řidiče do nemocnice. Po příjezdu Policie ČR hasiči osvětlovali místo nehody, po dokumentaci nehody provedli úklid vozovky a následně se vrátili na stanici.


por. Miroslav Polák, DiS. – zastupující tiskový mluvčí
Foto: 
HZS Pardubického kraje

Zdroj: HZS Pardubického kraje