Hasiči vyprošťovali u nehody i lovili uhynulé ryby

03.09.2019 | Pardubický kraj
Hasiči vyprošťovali u nehody i lovili uhynulé ryby

HZS Pardubického kraje, územní odbor Pardubice

K nehodě osobního vozidla, které skončilo v Přelovicích v příkopu, vyjížděli v pondělí 2. září v odpoledních hodinách profesionální hasiči z Pardubic a dobrovolní hasiči z Lázní Bohdanče. Ve voze zůstala zaklíněna jedna osoba, kterou hasiči museli vyprostit pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Dále hasiči provedli protipožární zabezpečení a zamezili úniku provozních náplní. Silnice byla po dobu vyprošťování osoby uzavřena, poté byla doprava v místě nehody řízena kyvadlově. Havarovaný automobil byl po zadokumentování nehody policisty naložen na vozidlo odtahové služby a silnice po nehodě vyčištěna.

HZS Pardubického kraje, územní odbor Ústí nad Orlicí

K řece Tichá Orlice v Chocni vyjížděli v pondělí 2. září v pozdních odpoledních hodinách profesionální hasiči z Vysokého Mýta a dobrovolní hasiči z Chocně. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na hladině je bílá pěna u břehu a větší množství uhynulých ryb. Na místo byl povolán pracovník životního prostředí i Povodí Labe. Rybáři zajistili kádě pro ryby. Hasiči vylovili zhruba 150 kg uhynulých ryb, které umístili do kádí a následně byly ryby převezeny do kafilérie. Příčina úhynu ryb je nyní zjišťována.

por. Bc. Vendula Horáková tisková mluvčí
Zdroj: HZS Pardubického kraje