Hořící stodolu s částí obytného domu hasilo 12 jednotek, všechna zvířata byla zachráněna

HZS Pardubického kraje//Žhavé aktuality/Z regionů

30.05.2018

Územní odbor Svitavy

Požár stodoly s částí obytného domu v obci Litomyšl-Zahájí likvidovalo ve středu 30. května 2018 v 10.50 hodin 12 jednotek požární ochrany. Při příjezdu první jednotky hasičů byla již stodola celá v plamenech. Vyhlášen musel být 2. stupeň požárního poplachu.

ViewImage-aspx.jpg

Na místě tak zasahovaly profesionální jednotky hasičů ze stanic: Litomyšl, Svitavy, Vysoké Mýto, Polička a dále jednotky dobrovolných hasičů Litomyšl, Čistá, Dolní Újezd, Horní Sloupnice, Vidlatá Seč, Budislav a Benátky.

xc.jpg

depositphotos_26918863-stock-illustration-domestic-animals-in-the-green.jpgUvnitř byl ustájen dobytek, který se podařilo hasičům včas vyvézt mimo nebezpečí plamenů. Zvířata byla následně naložena na přepravník a odvezena. Hasiči zachránili všechna domácí zvířata – 5 býků, 3 prasnice a koně. Nikdo z osob nebyl zraněn.

Požár se podařilo dostat pod kontrolu v 12.25 hodin. Hasiči ochraňovali před plameny hlavně obytnou část rodinného domu, která byla v těsné blízkosti stodoly.

Příčinu vzniku požáru nyní zjišťuje vyšetřovatelka hasičů. Škoda byla předběžně vyčíslena na 2 miliony korun. Na místo se dostavila veterinární správa, zdravotnická záchranná služba a Policie ČR.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje
Jana Poláková, tiskový odbor – HZS Pardubického kraje