Hydraulické vyprošťovací zařízení hasiči použili hned u dvou nehod

nuzky-Lukas.JPG

Územní odbor Pardubice
3.jpg

Ve čtvrtek 3. května 2018 v 19.46 hodin zasahovali hasiči z Pardubic v Srchu, kde došlo k nehodě osobního vozidla. Tady museli hasiči ze zdemolovaného vozidla vyprostit řidiče pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Ihned po vyproštění byl řidič transportován sanitním vozem do nemocnice.

Územní odbor Ústí nad Orlicí
a.jpg

V pátek 4. května 2018 v 5.52 hodin zasahovali hasiči z Vysokého Mýty na silnici z Mýta směrem na Choceň, kde havaroval řidič se svým vozem. Řidič s autem skončil zhruba 70 metrů od silnice v pasece, kde překonal řadu pařezů. Hasiči museli ze zdemolovaného vozu vyprostit řidiče, který byl poté předán zdravotnické záchranné službě. Problém byl i s vyproštěním samotného vozu, protože paseka byla podmáčená.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje

Foto: HZS Pardubického kraje