I v neděli převažovaly zásahy na odstraňování následků vytrvalých dešťů

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

22.06.2020 |  Pardubický kraj
I v neděli převažovaly zásahy na odstraňování následků vytrvalých dešťů

Máme pro vás další shrnutí činnosti hasičů v našem kraji. Hasiči v neděli 14. června od 7. do 18. hodiny večerní zasahovali u 71 případů v souvislosti s povodňovou situací. Zásahy se celý den týkaly nejvíce Chrudimska. I během uplynulých pěti hodin se 11 událsotí odehrálo právě na Chrudimsku a 3 události na Pardubicku. (Během soboty a neděle eviduje Krajské operační a informační středisko HZS Pardubického kraje přibližně 150 událostí).

Čerpáme vodu, odklízíme stromy, prostě pomáháme lidem postiženým záplavami.

I meteorologové ve své předpovědi i nadále upozorňují na extrémně vysoké nebezpečí povodní na Chrudimsku a Pardubicku. Upozornění platí do odvolání a důvodem je očekávané překročení hranice třetího, tedy nejvyššího povodňového stupně na dolní Chrudimce. A opravdu Chrudimka již dosáhla třetího stupně povodňové aktivity v Nemošicích a na Novohradce v Luži. Voda již naštěstí kulminovala a dochází k postupnému snižování hladiny.

Činnost hasičů stále spočívá v čerpání vody a monitoringu vodních toků. Evakuace nebyla zatím nikde potřeba.

Podívejte se, jak to právě teď (14. 6. v 18 hodin) vypadá na Chrudimce Pod Vinicí v Pardubicích. Za fotky a video děkujeme našim příznivcům - Veronice Břízové a Ladislavu Kůrkovi.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí
Zdroj: HZS Pardubického kraje