K požáru chatky vyjížděly dvě jednotky hasičů

HZS Pardubický kraj //Žhavé aktuality/Z regionů

08.01.2021 | Sezemice/ Pardubický kraj
K požáru chatky vyjížděly dvě jednotky hasičů

K požáru chatky do Sezemic vyjížděly v pátek 8. ledna v 6.38 hodin dvě jednotky hasičů – profesionální z Pardubic a dobrovolná ze Sezemic. Při příjezdu první jednotky na místo byla již chatka ve 4. fázi požáru (fáze je charakterizována nedostatkem hořlavého materiálu a postupným snižováním intenzity hoření). Hasiči provedli průzkum, zda se uvnitř hořícího objektu nikdo nenachází. Objekt byl prázdný a neobývaný. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 6.55 hodin a zcela zlikvidován byl v 8.10 hodin.

Hasiči museli strhnout střechu, která hrozila pádem. Jednalo se o celodřevěný objekt s plechovou střechou o velikosti zhruba 5x7 m. Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů, který si na místo povolal i psa na vyhledávání hořlavých kapalin. Příčina i výše škody jsou předmětem dalšího vyšetřování.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí
Zdroj: HZS Pardubického kraje