Máme pro vás další nové zprávy z nasazení na jižní Moravě

HZS Pardubický kraj //Žhavé aktuality/Z regionů

08.07.2021 | Jihomoravský kraj
Máme pro vás další nové zprávy z nasazení na jižní Moravě

Hasiči se nezastavili ani v úterý 6. července. Prováděli stabilizaci domů a odváželi suť. Ano, vypadá to už jako přes kopírák. Stále stejná práce – stabilizace objektů, demolice, zaplachtování střech, demontáž…jen objekty se mění. Tak tedy před odjezdem odřadu, který pobýval v Moravské Nové Vsi od neděle 4. července do středy 7. července, stačili ještě nasazení hasiči v úterý demontovat poškozené konstrukce na místní základní škole a zakrývali poškozené střechy.

Meteorologové vydali na středu výstrahu a varují před vysokými teplotami, hasiči se tak budou muset při práci střídat mnohem častěji. Během dnešního odpoledne dojde ke střídání hasičů. Z Moravy odjede šestnáct hasičů a nová posila bude v celkovém počtu třinácti profesionálů z HZS Pardubického kraje.

Zdravíme na Moravu a držte se!

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje