Milé poděkování za záchranu vždy potěší

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

06.04.2022 | Hořenice/ Pardubický kraj
Milé poděkování za záchranu vždy potěší

Milé poděkování za záchranu života. Určitě si s námi vzpomenete na zásah potápěčů ze 4. března v Hořenicích u Jaroměře. Jednalo se o výpomoc kolegům z HZS Královéhradeckého kraje. Jednotky hasičů spěchaly v pátek 4. března před 20. hodinou do Hořenic k mostu přes řeku Labe. Havarovala zde totiž dodávka a skončila v Labi. Vozidlo bylo prakticky pod vodou a aktivována byla potápěčská skupina hasičů ze stanice Pardubice HZS Pardubického kraje. Posádce se podařilo vyplavat a dostat se z vozu. Následně byla předána do péče zdravotníků.

Ve středu 6. dubna navštívil stanici v Pardubicích Ondřej Mach, který v potopeném voze seděl. „Upřímně říkám, že nechápu, jak jsem to mohl přežít. Neměl jsem odvahu do vraku po odtahu kouknout. Z dopravní nehody jsem si odnesl naražená žebra, pohmožděniny, a hlavně silné podchlazení. Bez tak rychlého zásahu IZS bych tu nebyl,“ říká pokorně a s úctou Ondřej Mach, který osobně za zásah hasičů potápěčů z Pardubic, poděkoval. Setkání se zachráněným Ondrou se účastnila celá sloužící směna.

Potápěči z Pardubic se tehdy oblékli do potápěčských obleků a ponořili do chladné vody, která v tu dobu měla 3 st. Celsia. „Proud vody byl velmi silný, bylo náročné se ve vodě vůbec udržet,“ říká potápěč Jan Cinert z HZS Pardubického kraje, stanice Pardubice. „Provedli jsme pod hladinou Labe průzkum, zda pod vodou ještě něco není, a poté jsme dodávku pomocí úvazků uvázali a pomocí navijáku byl vůz vyproštěn,“ doplňuje potápěč. Následně byla dodávka zkontrolována, zda z ní neunikaly žádné provozní náplně.

Jsme rádi, že vše dobře dopadlo a poděkování je pro nás jako třešnička na dortu.

Děkujeme, Ondro, a přejeme ti hodně zdraví a ať se ti nepříjemné zážitky z nehody už nevybavují.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje