Mlha a náledí způsobily komplikace na silnicích Pardubického kraje

Mlha a náledí způsobily komplikace na silnicích Pardubického kraje

naledi2.jpg

naledi5.jpg

Mlha a náledí komplikovaly v pátek, 15.února 2019, ráno dopravu v Pardubickém kraji. Hasiči zasahovali u několika dopravních nehod.

naledi4-(1).jpg
V 7.22 hodin vyslalo operační středisko jednotku hasičů do Ostřešan, kde skončil mimo vozovku osobní automobil.
1-(2).jpg
Ve voze cestovaly i dvě děti. Posádku vozu si do péče převzala zdravotnická záchranná služba. Hasiči zajistili vozidlo proti požáru i úniku provozních náplní a po odstranění všech následků nehody se jednotka vrátila zpět na stanici.
2-(1).jpg

naledi4-(1).jpg
V Opatovci na Svitavsku hasiči vyjížděli k nehodě, při které osobní automobil srazil chodkyni. Zraněná chodkyně byla v péči zdravotníků a následně transportována vrtulníkem do brněnské nemocnice. Po vyšetření a zadokumentování nehody policisty, hasiči vytáhli automobil z příkopu.
3-(1).jpg

naledi4-(1).jpg
Na silnici u obce Šedivec zasahovali hasiči ze stanice Žamberk a dobrovolní hasiči z Letohradu.
4-(1).jpg
Došlo zde k nehodě asi šesti osobních automobilů. Jeden z automobilů skončil na střeše. Kolize se obešly bez zranění.
5-(1).jpg
Na místo nechal velitel zásahu povolat pracovníky správy a údržby silnic, protože silnice ze Žamberku do Šumperka byla v ranních hodinách kluzká.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje
Foto: HZS Pardubického kraje