Motorové pily hasičů se nezastavily po celou sobotu

HZS Pardubický kraj //Žhavé aktuality/Z regionů

06.12.2020 |  Pardubický kraj
Motorové pily hasičů se nezastavily po celou sobotu

Hasiči v Pardubickém kraji od sobotní 8. hodiny ranní do 15. hodiny odpolední zasahovali u dalších 91 událostí v souvislosti se silným větrem.

Zasahovali jsme zejména u popadaných stromů (v 67. případech).

Například v Holicích spadl strom na auto i přívěsný vozík. V Dolní Dobrouči spadla střecha u domu. Uvolněnou střechu hasiči zajišťovali i v Seči. Připevňovali jsme uvolněný okap na kostele v Dolních Boříkovicích, který hrozil pádem.

Zasahovali jsme také v Heřmanově Městci, kde byla utržená atika na budově školy. V Načešicích-Licomělicích vzal vítr část střechy rodinného domu.

Spadlé dráty vysokého napětí ohrožovaly lidé v Hrochově Týnci.

Řešili jsme několik nehod, kdy řidiči narazili do spadlých stromů. Zajišťovali jsme také ve dvou obcích vánoční stromy.

Vítr již v odpoledních hodinách ztrácí mírně na síle, ale jednotky jsou stále u řady nových událostí.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí
Zdroj: HZS Pardubického kraje