Muž se při hašení hořícího bojleru popálil i nadýchal jedovatých zplodin

12.04.2017
Muž se při hašení hořícího bojleru popálil i nadýchal jedovatých zplodin
Územní odbor Chrudim
V pondělí 10. dubna přibližně v 16.15 hodin vznikl požár v bytě ve 2.NP ve Skutči. Jednalo se o požár bojleru v koupelně. Kolemjdoucí paní uviděla kouř v bytě, a ihned tuto skutečnost oznámila paní před domem, která zvonila na paní, která bydlí pod bytem, kde byl vidět kouř. „Muž v bytě spal. Kouř ho probudil a když viděl, že hoří bojler, šel do koupelny a snažil se ho hasit vodou, kterou si napustil do kbelíku. V ten okamžik přišla k bytu sousedka s paní, která na ní zvonila. Muž se snažil jít ještě pro hasící přístroj, ale v tu chvíli se již motal a stěžoval si na špatné dýchání,“ líčí detaily události vyšetřovatel hasičů Martin Vojta.
Na místo byly přivolány dvě hasičské jednotky (profesionální z Hlinska a dobrovolná ze Skutče), které požár během chvíle zlikvidovaly. Muže, který se nadýchal jedovatých zplodin hoření, si do péče převzala zdravotnická záchranná služba a vrtulníkem Letecké záchranné služby byl transportován do nemocnice.
ViewImage-aspx.jpg
Na místo si vyšetřovatel hasičů nechal povolat i odborníky z oboru elektro z Institutu ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč. Byl odebrán vzorek elektroinstalace bojleru k podrobnému rozboru a topné tělísko. Škoda byla předběžně vyčíslena na 60 tisíc korun, uchránit se podařilo majetek ve výši 1,2 milionu korun.
Vendula Horáková, tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje