Muže v poutech vysvobodili hasiči

HZS Pardubický kraj //Žhavé aktuality/Z regionů

02.02.2021 | Pardubice/ Pardubický kraj
Muže v poutech vysvobodili hasiči

To nevymyslíš. Spoutaný muž v centru Pardubic. Opravdu netradiční zásah si zapíší do statistiky v letošním roce pardubičtí hasiči. Vysvobodit z pout museli totiž uprostřed města jednoho cizince.

Muž byl zřejmě hračička. Ubytován měl být v hotelu v centru Pardubic. Tady si večer měl pohrávat s pouty ještě pravděpodobně s dalším mužem. Ovšem spoutaný v nich zůstal až do rána. Na místo před hotel hasiče přivolala hlídka Městské policie Pardubice. Přivolaní hasiči se hned pustili do „operace“. Obě oka pout měl nešťastník zamknuta na jedné ruce. Hasiči pomocí stopkové brusky, určené na drobné a přesné broušení, které používají v poslední době velmi často hasiči při odstranění prstýnků, se podařilo pevně dotažená pouta bleskurychle překonat.

Podobný případ z Pardubicka, ovšem zřejmě pikantnější, mají také v paměti hasiči, kteří vysvobozovali spoutanou dívku k topení. Jaký byl tehdy „scénář hry“, můžeme už dnes jen domýšlet, každopádně spoře oděná dívka byla tehdy za vysvobození hasičům vděčná…

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí
Zdroj: HZS Pardubického kraje