Následky velmi silné bouřky likvidovali hasiči celou noc

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

21.06.2022 | Pardubický kraj
Následky velmi silné bouřky likvidovali hasiči celou noc


Opravdu velmi silné bouřky se přehnaly v pondělí v podvečer přes Pardubický kraj. Úplně nejhorší situace byla podle slov operačního důstojníka hasičů u Ronova nad Doubravou v části obce Mladotice, Heřmanově Městci a Chrudimi. V Ronově nad Doubravou, části obce Mladotice, odstraňovali hasiči nejvíce utržených střech z objektů. "Zhruba od 17.30 hodin do 18.45 hodin evidujeme asi 15 utržených střech v celém našem kraji. Momentálně zasahujeme asi u 65 událostí v souvislosti s bouřkou a dalších 117 událostí čeká na odbavení," uvedl k silné bouřce por. Bc. Petr Smetana Škodný, operační důstojník.

Osobní vlak narazil do spadlého stromu v Chrudimi. Pomohli jsme z vlaku asi šedesátce cestujících. Událost se naštěstí obešla bez zranění.

Motorové pily byly kvůli popadaným stromům v provozu například ve více než desítce obcí našeho kraje – například ve Vysokém Mýtě, Chrudimi, Nekoři, Mistrovicích, Řepníkách, Horním Bradle, Chrasti, Jenišovicích, Morašicích, Tisové, Lipolticích, Lukavicích, Proseči, Chroustovicích, Luži, Slatiňanech, Běstvině, Rosicích, Trojovicích, Rozhovicích, Zaječicích, Klešicích, Bojanově a v dalších obcích našeho kraje... jsme stále v terénu a pomáháme vám. Obrázky jsou z Ronova nad Doubravou.

Od pondělí 20. června 17.18 hodin do úterý 21. června 6. hodiny ranní hasiči odstraňovali následky bouře, a to ve 200 případech. Jednalo se zejména o odstraňování utržených střech z objektů, popadaných stromů a stržených drátů elektrického vedení. I nadále jsou v terénu jak profesionální, tak dobrovolní hasiči. Pomáháme vám likvidovat následky bouřky.

 

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje