Nedbalostní jednání je příčinou vzniku požáru stodoly v Žamberku

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

18.01.2023 | Žamberk/ Pardubický kraj
Nedbalostní jednání je příčinou vzniku požáru stodoly v Žamberku

Nedbalostní jednání, takový je verdikt vyšetřovatele u požáru stodoly v Žamberku. Po celé úterý 17. ledna jsme v Žamberku likvidovali následky požáru stodoly, která byla plná dřeva určeného pro práce truhlářské. Na místě zasahovalo až do pozdních odpoledních hodin sedm jednotek požární ochrany.

Hasičům se podařilo uchránit před plameny obytnou část objektu. Zřízena byla kyvadlová doprava vody, ale i čerpací stanoviště pro dopravu vody na místo požáru. Hasiči museli rozebrat ohořelé konstrukce a dohasit všechna ohniska. Do 17. hodiny byla na místě na dohlídku místní dobrovolná jednotka.

Požár hasiči zlikvidovali v 16.45  hodin.

Po celý den byl na místě také vyšetřovatel hasičů, který zjišťoval, co požár způsobilo. Příčinou vzniku požáru byla nedbalost při používání elektrického topidla.

Elektrický přímotop byl umístěn ve stodole pro temperování tepla v prostoru motoru traktoru a byl obložený OSB deskami. Škoda je předběžně vyčíslena na 3 miliony korun.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje