Neděle byla ve znamení střídání dalšího odřadu na jižní Moravu

HZS Pardubický kraj //Žhavé aktuality/Z regionů

05.07.2021 | Moravská Nová Ves/ Jihomoravský kraj
Neděle byla ve znamení střídání dalšího odřadu na jižní Moravu

Obce poničené přírodní katastrofou začínají být pomalu uklizené. Postupně budou bohužel již zahájeny i demolice asi 140 objektů.

Odřad složený z profesionálních hasičů HZS Pardubického kraje se dnes, v neděli 4. července, věnoval hlavně úklidu a demolici výrobní haly v Moravské Nové Vsi. „Rozebírání konstrukce probíhalo stále z automobilové plošiny pomocí rozbrušovacích pil, kdy bylo následné spouštění uvolněných ocelových prvků zajištěno automobilovým jeřábem,“ přibližuje rozebírání konstrukce jeden z hasičů pprap.  Michal Vraný.  A klobouček dolů – hasiči pracují ve třiatřiceti stupních Celsia, a to je opravdu náročná práce. Hasiči se tak v krátkých a pravidelných intervalech střídali po celý den. Druhá část odřadu společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Jihomoravského kraje, které nám byly přiděleny, měla za úkol dočištění ulic v dalších částech Moravské Nové Vsi. Jednalo se opět o stavební suť, poškozené střešní latě a trámy a spoustu dalších věcí a materiálů. „Práci nám v úmorném horku ovšem zpříjemňoval fakt, že už dnes budeme spát ve vlastních postelích. Dnešek je totiž dnem, kdy nás střídá další, "čerstvá", část odřadu z Pardubického kraje,“ říká s úsměvem Michal Vraný. „Po příjezdu nového odřadu v odpoledních hodinách došlo k předání probíhajících prací,“ uvedl ppor. Bc. Petr Dvořák, velitel odřadu, který s celým odřadem zamířil k večeru zpět na stanici do Pardubic.

Nastupující velitel ppor. Vítězslav Felcman byl seznámen s kompletní situací v přiděleném sektoru obce i v areálu SUS v Podivíně, kde máme veškeré zázemí.

Nasazen je i nadále posttraumatický tým v čele s psychologem HZS Pardubického kraje, kpt. Mgr. Danielem Krejčím.

Příjemnou tečkou za dnešním odjíždějícím odřadem byla návštěva sympatických a milých dam, které si říkají Baby z Jamy. Dámy chystaly „catering“ pro nasazené hasiče každý den a my za to opravdu moc a moc děkujeme.

Ve videu máte práci našeho hasičského „stabilizačního“ týmu - jsou místa, kde jsme provedli stabilizace objektů, aby právě k demolicím nemuselo dojít...

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje