Nehoda kamionu a záchrana poštolky

HZS Pardubický kraj //Žhavé aktuality/Z regionů

29.03.2021 | Linhartice/ Pardubický kraj
Nehoda kamionu a záchrana poštolky

29..3. 2021 U silnice I/35 u obce Linhartice od jedenácti hodin zasahovaly jednotky hasičů. Řidiči kamionu se protrhla nádrž a uniklo tak větší množství nafty. Hasiči ihned zasypali únik pohonných hmot sorbentem a zabezpečili kanálové vpusti, čímž zabránili úniku paliva do kanalizace. Dále naftu zachytávali do sudů a plastových misek a zabezpečili nádrž. Na místo se dostavila i profesionální jednotka ze Svitav. Velitel zásahu informoval správce komunikace. Také byla informována starostka obce Linhartice.
Hasiči provedli úklid komunikace od použitého sorbentu a označili místo události. O lagunu s naftou se postará firma, která havárii způsobila.
Na místě nakonec zasahovaly celkem tři jednotky hasičů: profesionální z Moravské Třebové a ze Svitav a dobrovolná ze Starého Města.
Řidič stačil odbočit do odstavného pruhu, a tak po celou dobu zásahu byla silnice I/35 zcela průjezdná.

A během úklidu komunikace stačili hasiči zachránit i poštolku, kterou projíždějící automobil srazil. Jednotka kontaktovala záchrannou stanici Zelené Vendolí, která dravého ptáka přijala.

Jana Poláková – asistentka, HZS Pardubického kraje

Zdroj: HZS Pardubického kraje