Nehody motocyklistů

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

06.08.2020 | Pardubický kraj
Nehody motocyklistů

V obci Raná na Chrudimsku (Medkovy kopce) zasahovali ve středu 5. srpna v 17.42 hodin profesionální i dobrovolní hasiči z Hlinska. Jednalo se o nehodu hned tří motocyklů. Na místě bylo celkem šest motocyklistů, z toho byly čtyři osoby zraněny, tři vážně. K události byl povolán také vrtulník Letecké záchranné služby, kterým byla nejvážněji zraněná osoba transportována do nemocnice. Silnice I/34 byla po dobu odstraňování následků nehody a zadokumentování události zcela uzavřena. Hasiči dále uklidili vozovku a ve 21 hodin se jednotky vracely zpět na základny.

Jednotka z Chrudimi zhruba ve stejný čas vyjížděla do centra města, kde pravděpodobně na olejové skvrně uklouzl motocyklista. Motocyklista byl v péči zdravotníků a hasiči se věnovali posypu vozovky pomocí sorpčních látek.

Příčiny nehod vyšetřují policisté.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí
Zdroj: HZS Pardubického kraje