Nejen požáry porostů likvidují hasiči, řešíme i požáry popelnic

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

29.03.2022 |  Pardubický kraj
Nejen požáry porostů likvidují hasiči, řešíme i požáry popelnic

Nejen požáry trávy a porostu zaměstnávají nyní hasiče v našem kraji. Přímo v Pardubicích hasiči od počátku roku do 28. března vyjížděli celkem v patnácti případech k požárům popelnic a odpadkových košů. Většinou se jedná o popelnice na komunální odpad.

Největší požár likvidovali hasiči v druhý březnový víkend v ulici Karla IV. v Pardubicích. Hořelo celé kontejnerové stání i s přístřeškem. Vzhledem k časné hodině ranní byl požár zpozorován velmi pozdě a šlehající plameny poškodily 10 kontejnerů, ale i 7 stromů. Velkým žárem bylo poškozeno také 6 zaparkovaných vozidel. Ty byly ve vzdálenosti až 4,5 m od ohniska požáru.

Škoda byla již upřesněna a lze říci, že se pohybuje kolem 500 tisíc korun. Nejpravděpodobnější verze příčiny vzniku tohoto požáru se jeví nedbalost neznámé osoby při kouření.

„Podíváme-li se na příčiny všech vzniklých požárů, nelze s úplnou přesností říci, jasnou příčinu vzniku požárů popelnic a odpadkových košů. U všech požárů máme stanoveny dvě verze vzniku požáru, a to nedbalost, tedy odhozený a špatně uhašený nedopalek cigarety, pracovat ale musíme také s verzí úmyslného založení,“ říká k případům vyšetřovatel příčin vzniku požáru por. Aleš Janda, DiS. z HZS Pardubice.

Doporučujeme kuřákům, aby se při odhazování nedopalku přesvědčili, že svou cigaretu opravdu řádně típli, než ji odhodí do koše či popelnice.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje