Nejen žhavý popel je problémem. V domácnosti si dávejte také pozor na „přiškrcené“ kabely

HZS Pardubický kraj //Žhavé aktuality/Z regionů

10.01.2022 |  Pardubický kraj

Žhavý popel v plastové popelnici s následným požárem, zdá se, bude našim denním chlebem. V pondělí 10. ledna časně ráno hasiči zasahovali v Rohozné, kde hořelo uvnitř domu. Plastová popelnice byla umístěna na chodbě dvojdomku se společným vchodem. Uvnitř objektu byly v době požáru tři osoby. Muži, který do popelnice žhavý popel vysypal, pomohly z domu přítomné dvě osoby. Všichni se z domu dostali i přes silné zakouření na chodbě. Jedna osoba byla převezena do nemocnice, protože se nadýchala jedovatých zplodin hoření. Škoda byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 5,5 milionů korun. Od vyšetřovatele bude provinilci za nedbalostní jednání uložena pokuta.

Nejen žhavý popel je problémem, v domácnosti si dávejte také pozor na „přiškrcené“ kabely.

V pondělí dopoledne likvidovaly jednotky hasičů požár v domě ve Vysokém Mýtě. Ten se podařilo jednotkám velmi rychle uhasit. Dle slov vyšetřovatele hasičů hořelo v jedné místnosti poblíž postele. Požár s největší pravděpodobností způsobil skřípnutý kabel přímotopu. Škoda byla předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 4 miliony korun.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí