Noc ze soboty na neděli byla klidnější, přesto jsme stále v terénu

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

21.06.2020 |  Pardubický kraj
Noc ze soboty na neděli byla klidnější, přesto jsme stále v terénu

V noci ze soboty na neděli opět pršelo, a bohužel ne jinak tomu bude i během neděle.

Pro Pardubický kraj dále platí varování před povodněmi. Hasiči téměř po celém kraji byli na nohou, postavené jsou mobilní protipovodňové hráze a tam, kde hrozilo zatopení domů, hasiči stavěli hráze z pytlů a monitorujeme vodní toky. Čerpáme vodu ze zatopených sklepů, garáží, domů, čistíme splavy. Nejvíce zásahů evidujeme na Chrudimsku (4x), Orlickoústecku (3x) Svitavsku (2x) a Pardubicku (1x).

Od sobotní 19.hodiny do nedělní 7. hodiny ranní evidujeme 10 událostí. Nebyla nutná žádná evakuace.

Hasiči nezasahují jen u lokálních záplav. V neděli hned časně ráno hasiči zasahovali také u dopravní nehody, ke které došlo v Lichkově. Automobil tady skončil v příkopu a uvnitř zůstala uvězněna jedna osoba. Hasiči museli osobu vyprostit pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Zraněnou osobu dostali hasiči ven jen díky tomu, že si vytvořili „vystříháním“ střechy dostatečný prostor pro šetrné vyproštění. Zraněná osoba byla ihned předána do péče zdravotníků. Další tři osoby neutrpěly zranění.

Vozidlo bylo standardně zajištěno proti pohybu i úniku provozních náplní. Auto na boku skončilo částečně v laguně po dešti, a tak bylo nutné uniklé provozní náplně zachytit pomocí sorpčních hadů.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí
Zdroj: HZS Pardubického kraje