Noční požár rybí farmy zabil ryby pro nedostatek kyslíku a popel, který padal do kádí.

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuaity/Z regionů

26.10.2018

pozar-dom.gif ryba-ilus.jpg

Územní odbor Pardubice

Ve středu 24. října 2018  v 22.41 hodin vyjížděly jednotky požární ochrany k požáru zemědělské usedlosti v hasici-vuz1.pngRokytně. Jednalo se o objekt bývalého zemědělského družstva, dnes rybí farmu. Při příjezdu hasičů byla požárem zasažena střecha s plechovou krytinou. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu. Na místě zasahovaly profesionální a dobrovolné jednotky z Pardubického i Královéhradeckého kraje. Hasiči nejen, že hasili hořící objekt, ochlazovat museli i vedlejší objekty, aby je požár nezasáhl.

g.jpg

Hořící střecha hrozila pádem, a tak hasiči mohli vést požární zásah pouze z venku. Požár hasiči dostali pod hasicR.jpgkontrolu v 2.12 hodin. Zřízena byla čerpací stanoviště. Požár byl zcela zlikvidován ve čtvrtek 25. října v 17.59 hodin. Aby mohli hasiči hasit, musel být vypnut přívod elektrického proudu.

ViewImage-aspx.jpg

Příčina vzniku požáru je vyšetřována. V pátek 26. října v dopoledních hodinách pokračuje na místě události vysetrovatel-pozar.jpgvyšetřování. Aby mohlo vyšetřování pokračovat, musí být bagrem stržena střecha. Do té doby nesmí do objektu nikdo vstoupit, protože střecha hrozí pádem. Stanoveny jsou tři verze vzniku požáru – technická závada, úmysl nebo nedbalost.

penize-skoda.jpgŠkoda byla předběžně vyčíslena na 12 milionů korun, jen na mrtvých rybách byla škoda majitelemryba-ilustr.gifryba-ilustr.gifryba-ilustr.gifryba-ilustr.gifryba-ilustr.gif ryba-ilustr.gifvyčíslena na zhruba 10 milionů korun. Ryby zabil nedostatek kyslíku a popel, který padal do kádí.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje
Foto: HZS Pardubického kraje