Obrovské horko, členitý a kopcovitý terén, to vše ztěžovalo hasičům likvidaci požáru

HZS Pardubického kraje//Žhavé aktuality/Z regionů

21.06.2017
lesni-pozar-1.jpg
K požáru lesního porostu vyjížděly profesionální i dobrovolné jednotky v úterý 20. června v 17.11 hodin do Boru u Skutče. Plameny předběžně zasáhly plochu lesního porostu o rozloze zhruba 300 x 300 m. Hasiči bojovali nejen s plameny, ale také s kopcovitým terénem, který jim ztěžoval práci a obrovské horko. Zřízeno muselo být čerpací stanoviště pro kyvadlovou dopravu vody. Vyhlášen byl třetí stupeň požárního poplachu – na místě zasahuje 14 jednotek hasičů. Požár se podařilo hasičům dostat pod kontrolu v 18.54 hodin. Vzhledem k velkému množství hasičských cisteren byla silnice č. 358 uzavřena. Požár se podařilo hasičům zlikvidovat 19.25 hodin. Místo požáru budou střežit až do ranních hodin jednotky hasičů.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje
Foto: HZS Pardubického kraje