Osm jednotek hasičů likviduje požár skládky

HZS Pardubický kraj //Žhavé aktuality/Z regionů

31.03.2021 | České Libchavy/ Pardubický kraj
Osm jednotek hasičů likviduje požár skládky

Druhý stupeň požárního poplachu byl vyhlášen u požáru skládky komunálního odpadu v Českých Libchavách ve středu 31. března. Na místě zasahuje 8 jednotek požární ochrany s devíti cisternami.
Požárem je zasažena část skládky o rozměrech zhruba 40 x 30 m. Hasiči jsou na místě od 5.42 hodin ráno.
Štěstím je, že vítr téměř nefouká, a tak silný kouř stoupá vzhůru a neohrožuje okolní obce České Libchavy a Sopotnici. Velitel zásahu operačnímu důstojníkovi hlásil lokalizaci požáru v 7.13 hodin, což znamená, že hasiči dostali požár pod kontrolu. Teď je nutné skládku postupně rozebrat a důkladně prolévat vodou. Zřízena byla dvě čerpací stanoviště, aby měli hasiči stále dostatek vody k likvidaci požáru na skládce.
Na místě je vyšetřovatel hasičů, který zjišťuje příčinu vzniku požáru.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje