Paraglidistka uvízla v koruně stromu

HZS Pardubický kraj //Žhavé aktuality/Z regionů

26.09.2021 |  Luže/ Pardubický kraj
Paraglidistka uvízla v koruně stromu

Já si létám, já se vznáším, nadzvukovou rychlostí…taková písnička by dnes mohla zaznít, ale nebudeme si dělat legraci, když se jednalo o vážnou věc. Paraglidistka v sobotu 25. září odpoledne uvízla v koruně stromu v katastru obce Luže na Chrudimsku. Žena visela zhruba v patnáctimetrové výšce.

Hasiči se potýkali nejprve s problémem, kdy se nemohli dostat k ženě na stromě. Komplikací byla nesjízdná cesta, strom ve stráni a lesní cestou nebylo možné projet s výškovou technikou.  A nemohli zasáhnout ani hasiči lezci. Strom měl velmi slabé větvičky a nebylo možné uvázat nikde lana a ženu vysvobodit. Na řadu tak přišla pomoc z nebe v podobě vrtulníku Letecké služby Policie ČR z Prahy. Na pomoc si ho zavolal velitel zásahu. „Paraglidistka byla nakonec zachráněna v podvěsu vrtulníku se záchranářem. Žena byla spuštěna zpět na zem,“ uvedl na konec zásahu nprap. Bc. František Rulík, velitel zásahu z HZS Chrudim.

Paraglidistka má dnes o zážitek postaráno a my jsme rádi, že neutrpěla žádná zranění. Žena všem za svou záchranu poděkovala.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje