Páteční výjezdy byly náročné

Páteční výjezdy byly náročné
ustnOrli.png
HZS Pardubického kraje, územní odbor Ústí nad Orlicí

Jednotka ze stanice Ústí nad Orlicí byla v pátek 19. května v 11.20 hodin vyslána k události do Sopotnice. Na místě hasiči zjistili, že se jedná o vyproštění mrtvého těla z lisu na kulaté balíky s traktorem. Na místo byl povolán člen posttraumatického intervenčního týmu z HZS Pardubického kraje, stanice Ústí nad Orlicí, aby pomohl rodinným příslušníkům. Jednotka hasičů, po vyšetření případu ze strany Policie ČR, ve spolupráci s pracovníky pohřební služby, vyprostila mrtvé tělo z lisu. Při vyprošťování byly použity hydraulické nůžky k přestřižení tří gumových pásů. Následně hasiči omyli lis vysokotlakým vodním proudem a vrátili se zpět na stanici.
chrud-(1).png
HZS Pardubického kraje, územní odbor Chrudim
ViewImage-aspx.jpg

Do Podhořan u Ronova směřovaly hasičské vozy ze stanice v Chrudimi v pátek 19. května v 11.24 hodin. Cisterna převážející cement tady havarovala a spadla ze svahu. Hasiči ihned po příjezdu zjišťovali, zda se pod i v okolí cisterny nikdo nenachází, to se nepotvrdilo. Zraněný řidič byl předán do péče zdravotníků. V cisterně bylo převáženo 28 tun cementu. Při nehodě byla poškozena i svodidla. Hasiči odstranili následky nehody a v 13.48 hodin se vrátili na stanici.
Pardub.png
HZS Pardubického kraje, územní odbor Pardubice
fff.jpg

K nehodě nákladního a osobního automobilu vyjížděli v pátek 19. května v 19.35 hodin do Jaroslavi profesionální hasiči z Holic, Vysokého Mýta a Pardubic. Hasiči ihned po příjezdu museli ze zdemolovaného vozidla Lada vyprostit zraněnou zaklíněnou osobu. Druhá osoba se nacházela mimo vozidlo. Na místo byl povolán i vrtulník letecké záchranné služby, který, těžce zraněný spolujezdec transportován do nemocnice. Silnice I/35 byla po dobu likvidace nehody uzavřena. Odstraňování následků nehody ze strany hasičů trvalo až do 22.06 hodin.
Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS pardubického kraje
Foto: HZS Pardubického kraje