Plameny poničily tři zaparkovaná auta

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

14.10.2022 | Rybitví/ Pardubický kraj
Plameny poničily tři zaparkovaná auta

K požáru vozidla do Rybitví vyjížděly v pátek 14. října krátce po 5. hodině ranní dvě jednotky hasičů (profesionální z Pardubic a dobrovolná jednotka z Lázní Bohdanče).

Plameny se ale rychle šířily a poničily celkem tři zaparkovaná auta, z toho dvě byla požárem zasažena úplně.

Plameny likvidovali hasiči pomocí dvou vysokotlakých proudů vody a snažili se uchránit další zaparkované auto, což se jim podařilo. Zásah byl prováděn v dýchací technice. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 5.20 hodin a zcela zlikvidován byl za dalších 9 minut. Na místě byli časně ráno také vyšetřovatelé z řad hasičů i policistů. Stanoveny jsou nyní dvě verze vzniku požáru – úmysl a technická závada. Povolán k události byl i pes na vyhledávání hořlavých kapalin. Hasiči ještě pomohli při vyšetřování s nadzvednutím ohořelého vraku a poté ukončili zásah.

Škoda na poničených vozidlech byla předběžně vyčíslena na více než jeden milion korun. Uchráněno bylo jedno vedle stojící vozidlo. Událost se obešla bez zranění.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje