Plameny spolykaly stodolu a ohrožovaly i okolní objekty

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuaity/Z regionů

Plameny spolykaly stodolu a ohrožovaly i okolní objekty

Územní odbor Chrudim

aas.jpgK požáru stodoly do Heřmanova Městce vyjížděli profesionální i dobrovolní hasiči v úterý 13. února 2018 ve  20.43 hodin. Při příjezdu první jednotky na místo byl požár ve třetí fázi, tedy již plně rozvinut. Hasiči nasadili nejen proudy vody k likvidaci požáru, ale i k ochraně okolních objektů, a to zejména objektu, ve kterém byli ustájeni koně a novostavbu, jež stála v těsné blízkosti.

Na místě zasahovaly jednotky profesionální z Chrudimi, Pardubic, Seče a dále dobrovolné ze Seče, Chrudimi, Načešic, Prachovic, Heřmanova Městce a Choltic.

a.jpg

Plameny, které kompletně zasáhly stodolu o rozměrech zhruba 14 x14 m, dostali hasiči pod kontrolu v 21.23 hodin a zcela byly zlikvidovány v 3.16 hodin. Následně hasiči rozebírali ohořelé konstrukce. Uvnitř stodoly se nacházely zejména zemědělské stroje jako mlátička, sekačka, brány, pluh, povoz za koně, ale i 40 tun slámy a uskladněno zde bylo i dřevo. „Hasili jsme ve velmi špatném terénu, hasiči se pohybovali v bahnu, které jim sahalo až téměř po kolena. Nad ránem nám už začal likvidaci požáru ztěžovat mráz,“ říká k požáru velitel zásahu ppor. Jiří Bureš z HZS Chrudim.

aaaaaa.jpg

Při této události nedošlo ke zranění osob ani zvířat. Na místě požáru byli na dohled do ranních hodin místní hasiči a hasiči z Načešic. Na místo se dostavil i vyšetřovatel hasičů, který nyní zjišťuje, co bylo příčinou vzniku požáru. Škoda byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 50 tisíc korun.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje

Foto: HZS Pardubického kraje