Plameny zničily automobil i garážová vrata

Plameny zničily automobil i garážová vrata

svyitav.jpg
HZS Pardubického kraje, územní odbor Svitavy

Do Hradce nad Svitavou vyjížděli ve čtvrtek 18. května 2017 v 10.30 hodin profesionální hasiči ze Svitav a dále dobrovolní hasiči z Hradce nad Svitavou, Svitav, Radiměře i Březové nad Svitavou k požáru osobního vozidla. Plameny se z osobního vozidla Peugeot rozšířily i na vrata garáže, vedle kterých bylo vozidlo zaparkované. Podle slov vyšetřovatelky hasičů por. Ing. Aleny Cejpové stačilo málo a plameny by se rozšířily na střechu. Je tedy dobře, že požár byl včas zpozorován a rychle uhašen přivolanými hasiči. Díky okamžitému zásahu se podařilo uchránit rodinný dům před požárem. Majitel se nadýchal jedovatých zplodin hoření, proto byla na místo povolána posádka zdravotnické záchranné služby. Příčinou vzniku požáru byla s největší pravděpodobností technická závada v motorovém prostoru vozidla. Škoda byla předběžně vyčíslena na 70 tisíc korun.

Vendula Horáková, tisková mluvčí-HZS Pardubického kraje

Foto: HZS Pardubického kraj