Plameny zničily bagr

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuaity/Z regionů

25.07.2019 | Pardubice/Pardubický kraj
Plameny zničily bagr

Hasiči zasahovali v odpoledních hodinách u požáru bagru v Pardubicích. Firma zde prováděla likvidaci bývalého areálu lihovaru. Při likvidačních pracích pásové rypadlo po pěti hodinovém provozu převáželo betonové panely. Strojník pásového rypadla uvedl, že se se strojem otáčel, když uslyšel ránu, poté pocítil teplo, když otočil hlavu, uviděl šlehající plameny mezi kabinou a ramenem pásového rypadla. Strojník poté rychle vyskočil ze stroje a volal hoří. Na dvoře se pohybovali kolegové, kteří běželi pro hasící přístroje. Strojník bagru doběhl k hadici (C s proudnicí), kterou měli pracovníci připravenou ke skrápění prachu při demolici a spolu s dvěma kolegy začali hasit pásové rypadlo až do příjezdu jednotky hasičů.

Hasiči požár zcela zlikvidovali za 30 minut od nahlášení události na operační a informační středisko hasičů. Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů, který předběžně stanovil příčinu vzniku požáru technickou závadu – „na bagru praskla tlaková hadice k hydraulickému ovládání rypadla. Škoda byla předběžně stanovena na 1 milion korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 5,5 milionů korun,“ doplňuje vyšetřovatel hasičů por. Aleš Janda, DiS.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí
Zdroj: HZS Pardubického kraje