Plameny zničily celý dům, rodina zůstala bez střechy nad hlavou

27.03.2020 | Chrastavec/ Pardubický kraj
Plameny zničily celý dům, rodina zůstala bez střechy nad hlavou

HZS Pardubického kraje, územní odbor Svitavy

K požáru kotelny domu do obce Chrastavec vyjížděly v pátek 27. března v 5.32 hodin tři jednotky hasičů. Požár se velmi rychle rozšířil dřevěným stropem i do místností nad kotelnou. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 6.47 hodin a zcela zlikvidován byl v 7.32 hodin. Bylo nutné vyhledat a uhasit všechna ohniska požáru. Nasazena byla přetlaková ventilace k odvětrání zakouřených prostor. Požár poničil část objektu nad kotelnou. Druhou část domu poškodil silný kouř.

Dům se tak pro mladou rodinu s dítětem stal neobyvatelným. Starosta rodině nabídl náhradní ubytování.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 500 tisíc, uchránit se podařilo majetek také ve výši 500 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru bylo nabíjení akumulátoru do automobilu v kotelně. Hasiči v žádném případě nedoporučují nabíjet akumulátor v kotelně, kde je zdroj ohně.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí
Foto: ilustrační