Plameny zničily drtič dřeva

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

14.03.2023 | Rybitví/ Pardubický kraj
Plameny zničily drtič dřeva

Profesionální hasiči ze stanice Pardubic spolu s hasiči podniku Synthesia Pardubice byli vysláni v úterý 14. března v 11.25 hodin k požáru drtiče dřeva v průmyslovém areálu v Rybitví.

Plameny se snažili zlikvidovat zaměstnanci ještě před příjezdem hasičů, a to pomocí hasicích přístrojů. Hasiči po samotném příjezdu museli nejen ochlazovat nádrž se zhruba 400 litry nafty, ale také zajistit vytékající olej z drtiče a likvidovat požár. Jednalo se o požár v motorovém prostoru (ne v místě drcení). Postupně byla zlikvidována všechna ohniska požáru. Na místo byli také povoláni zástupci životního prostředí.

Dle slov vyšetřovatele hasičů byla příčinou vzniku požáru s největší pravděpodobností technická závada na palivové soustavě – prasklá trubička na přívodu paliva. Událost se obešla bez zranění. Škoda byla předběžně vyčíslena na 6 milionů korun.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje