Plníme další pokyny z generálního ředitesltví HZS ČR v souvislosti se zásahem v národním parku

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

31.07.2022 |  Hřensko/ Ústecký kraj

Už několik dní zápasí stovky profesionálních a dobrovolných hasičů v Národním parku České Švýcarsko s požárem, který nemá v naší novodobé  historii HZS obdoby. Bojujeme dále. V pátek odpoledne vystřídalo 19 unavených hasičů nových 19 příslušníků plných sil na nasazení v těžkém terénu. Dle nových nočních pokynů z generálního ředitelství HZS ČR byly ještě v noci vyslány další posily a tentokráte i z řad dobrovolných hasičů z našeho kraje.

V sobotu 30. července tak od 7 hodin ráno  budou v Hřensku i dvě dobrovolné jednotky hasičů, a to JSDH Hostovice a Kladruby nad Labem s 2x CAS (posádka 1+3) a dopravní automobil (1+0). Generální ředitelství nás dle posledních pokynů požádalo také o spojový automobil z HZS Pardubického kraje s posádkou 1+1. Příslušníci na místě zásahu budou organizovat spojení.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje