Poděkování za mimořádně náročný zásah

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuaity/Z regionů

20.06.2019 | Česká Třebová/Pardubický kraj
Poděkování za mimořádně náročný zásah

Krajský ředitel profesionálních hasičů plk. Aleš Černohorský spolu se starostkou města Česká Třebová Magdalenou Peterkovou a hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým poděkovali všem 18 jednotkám profesionálních a dobrovolných hasičů, které se podílely na likvidaci mimořádně velkého požáru střechy panelového domu v České Třebové Lhotce. Poděkování se uskutečnilo v úterý 18. června na Městském úřadě v České Třebové.

Jednalo se o velmi náročný zásah, který 18 jednotek požární ochrany likvidovalo 3. června 30 minut po poledni. Hasiči prováděli evakuaci osob zhruba ze šesti bytů v horním patře. Hasiči museli zasahovat v dýchací technice a likvidovat požár na střeše sedmipatrového panelového domu. Postupně byla odhalována a následně hašena všechna ohniska vzniklého požáru. Zásah hasičů byl velmi komplikovaný, a to už z důvodu výšky, kam museli hasiči vystoupat v plné výstroji a s dýchacím přístrojem na zádech sedm pater a poté teprve hasit, a to i několikrát za sebou, ale také z důvodu poměrně vysoké venkovní teploty. Bez dýchacího přístroje byl zásah na střeše zcela nemožný. Nasazeno bylo až 200 ks dýchací techniky. Požár se podařilo hasičům zlikvidovat až po 9 hodinách těžkého zásahu.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí
Zdroj: HZS Pardubického kraje