Pokračujeme v odbavování uprchlíků

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

08.03.2022 | Pardubický kraj
Pokračujeme v odbavování uprchlíků

Od nás víte, že v neděli večer hasiči na Komenského náměstí v Pardubicích postavili dva velké stany, které mají sloužit jako jakási čekárna pro uprchlíky z Ukrajiny. Z vlaku, který dorazil v pondělí 7. března časně ráno se zhruba třemi stovkami Ukrajinců, vystoupilo asi 127 lidí, kteří byli převezeni hasičským evakuačním autobusem do asistenčního centra pro Ukrajince.

Během dopoledne se evakuační autobus na nádraží „otočil“ ještě několikrát. Červené stany jsou plně vytápěné, osvětlené a dnes dopoledne v nich byl zřízen dětský koutek.

Od chvíle, kdy bylo Krajské asistenční centrum pro Ukrajince otevřeno, do dnešní 5. hodiny ranní již bylo odbaveno 1793 uprchlíků.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje

Připravujeme se na příliv dalších Ukrajinců

Vlak s dalšími asi třemi stovkami uprchlíků by měl do Pardubic na hlavní nádraží dorazit v pondělí 7. března po páté hodině ranní. Profesionální hasiči tak v podvečer začali na Komenského náměstí v Pardubicích stavět dva obrovské stany, protože do budovy bývalé reálky, kde naplno funguje Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině, se všichni nevejdou. „Čekáme větší příliv Ukrajinců. Připraven je evakuační autobus pro jejich transport. Postavené stany budou sloužit jako čekárna. Oba stany jsou plně vytápěné i osvětlené,“ vysvětluje večerní manévry na Komenského náměstí v Pardubicích plk. Ing. Josef Jelínek, náměstek pro prevenci a civilní nouzovou připravenost HZS Pardubického kraje.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje