Pomáhali jsme kolegům z HZS Královéhradeckého kraje

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

05.03.2022 | Hořenice/ Pardubický kraj
Pomáhali jsme kolegům z HZS Královéhradeckého kraje

Jednotky hasičů spěchaly v pátek 4. března před 20. hodinou do Hořenic k mostu přes řeku Labe. Havarovala zde totiž dodávka a skončila v Labi.

„U nehody zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře a Náchoda, a protože bylo vozidlo prakticky pod vodou, aktivovalo krajské operační a informační středisko v rámci mezikrajské výpomoci potápěčskou skupinu hasičů ze stanice Pardubice HZS Pardubického kraje,“ říká por. Mgr. Martina Götzová, mluvčí HZS Královéhradeckého kraje.

Posádce se podařilo vyplavat a dostat se z vozu. Následně byla předána do péče zdravotníků.

Potápěči z Pardubic se oblékli do potápěčských obleků a ponořili se do chladné vody, která v tu dobu měla 3 st. Celsia. „Proud vody byl velmi silný, bylo náročné se ve vodě vůbec udržet,“ říká potápěč nprap. Jan Cinert z HZS Pardubického kraje, stanice Pardubice. „Provedli jsme pod hladinou Labe průzkum, zda pod vodou ještě něco není, a poté jsme dodávku pomocí úvazků uvázali a pomocí navijáku byl vůz vyproštěn,“ doplňuje potápěč. Následně byla dodávka zkontrolována, zda z ní neunikaly žádné provozní náplně.

Zásah jednotek požární ochrany byl ukončen kolem 22. hodiny a vracely se zpět na základny. Příčiny nehody vyšetřují královéhradečtí policisté.

Foto: HZS Královéhradeckého kraje/@Michal Fanta

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí