Pondělní ráno ve znamení požárů nákladních vozidel

HZS Pardubický kraj //Žhavé aktuality/Z regionů

24.08.2020 | Pardubický kraj
Pondělní ráno ve znamení požárů nákladních vozidel

V pondělí 24. srpna ráno hasiči zasahovali hned u dvou požáru nákladních automobilů.

Nejprve hasiči směřovali do Květné, kde řidič nákladního automobilu převážející 16 tun asfaltu spatřil ve zpětném zrcátku, že se mu za kabinou začíná kouřit. Zastavil a přivolal hasiče. Naštěstí požár hasiči včas zachytili, aby se z motorového prostoru nerozšířil dále. V tuto chvíli se bude muset vyskladnit převážející asfalt. Škoda byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun. Příčina je vyšetřována. Řidič nebyl při požáru zraněn, a to platí i u druhého požáru nákladního automobilu, který hořel v Chrudimi. Řidič duchapřítomně zareagoval, a když zpozoroval plameny vycházející z kola automobilu při jízdě z kopce, zatočil řízení na odstavné parkoviště u obchodního centra a rychle použil ruční hasící přístroj. Hasiči požár poté dohasili. Řidič mířící z Prahy do Poličky už svůj náklad v podobě několika palet masa a květin tímto vozem určitě nedoveze. Dle slov vyšetřovatele hasičů se bude s největší pravděpodobností jednat o technickou závadu na ložisku kola, škoda ale vyčíslena doposud nebyla.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí
Zdroj: HZS Pardubického kraje