Popáleného muže hasiči vynesli ven z domu

14.10.2018
Popáleného muže hasiči vynesli ven z domu

Územní odbor Svitavy
Do domu v Morašicích spěchaly v sobotu 13. září v 11.05 hodin jednotky hasičů z Litomyšle a Morašic.

ViewImage-(1).jpg

explosion-155624_960_720.pngSvědci slyšeli tupou ránu připomínající explozi. Uvnitř domu hasiči nalezli popálenou osobu, kterou ihned vynesli z objektu ven a poskytli ji první před lékařskou pomoc. Poté byla popálená osoba předána do vrtulnik.jpgpéče zdravotnické záchranné službě. Na místo byl povolán i vrtulník Letecké záchranné služby, kterým byla osoba transportována do nemocnice.

hasicR4.jpgHasiči dohasili vzniklá ohniska a následně objekt odvětrali, zkontrolovali pomocí termokamery a provedli i průzkum půdního prostoru, zda se oheň nerozšířil i tam.

vysetreni.pngPříčiny vzniku této události a co se vlastně v domě stalo nyní vyšetřují hasiči i policisté. Škoda byla předběžně vyčíslena na 480 tisíc korun a uchránit se podařilo majetek ve výši 1,6 milionu korun.penize1.png

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje
Foto: HZS Jihomoravského kraje