Poslední události roku 2017 a první výjezdy v roce 2018 hasičů Pardubického kraje

HZS Pardubický kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

01.01.2018
logo-pardubicky-kraj-nove-2017-pce_denik-630.jpg hzs-(1).jpg
Skončil starý rok a čeká nás rok nový – lepší – šťastnější. O půlnoci jsme políbili přátele, přiťukli si skleničkou sektu, popřáli si mnoho štěstí a odpálili ohňostroj. A pak už hasiči v kraji vyráželi k prvním událostem roku 2018.
sign-24063__340.png
Než ale hasiči přivítali nový rok zasahovali ve 23.27 hodin v ulici Luďka Matury v Pardubicích, kde se majitelům zabouchl byt a nemohli se dostat dovnitř.

Posledním výjezdem hasičů v roce 2017 byl požár, který byl na operační středisko hasičů oznámen ve 23.50 hodin. Hasiči zasahovali u požáru starého dřevěného sloupu elektrického vedení v Janově. Dle slov operačního důstojníka se událost obešla beze škody. Na místě zasahovaly jednotky – profesionální z Litomyšle a Svitav a dále dobrovolné jednotky z obce Čistá, Litomyšl a Janov.
sign-24063__340.png
První výjezd roku 2018 zaznamenalo operační středisko hasičů v Pardubicích až v osmadvacáté minutě nového roku. Jednalo se o otevření bytu v Pardubicích, kdy se majitelé nemohli klíčem dostat do zámku. Zámek byl poničen.

O dvě minuty později vyjížděli dobrovolní hasiči z Chocně k požáru doutnající pyrotechniky v Chocni na náměstí. V 0.46 hodin hasiči z Moravské Třebové likvidovali požár plastového kontejneru v centru Moravské Třebové.
ViewImage-(5).jpg

Požár dvou plastových kontejnerů na papír v Poličce likvidovali v 1.04 hodin místní profesionální hasiči.
ViewImage-(6).jpg

V 1.13 hodin hasiči v Nerudově ulici v Pardubicích likvidovali požár krabic od pyrotechniky.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje
Foto: HZS Pardubického kraje