Požár auta zlikvidovaly dvě jednotky hasičů

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

11.03.2022 | Sezemice/ Pardubický kraj
Požár auta zlikvidovaly dvě jednotky hasičů

Stále jsme nasazeni v asistenčním centru pro Ukrajince, ale ani tato situace se nedotýká naší akceschopnosti a naše jednotky v celém kraji jsou i nadále připraveny vám kdykoliv pomoci. Tak například ve středu večer jednotky likvidovaly požár osobního vozidla u Sezemic.

Dle slov vyšetřovatele hasičů došlo během jízdy k požáru v motorovém prostoru. „Řidiči se rozsvítila kontrolka mazání motoru, dojel ke straně a při zastavování již hořelo v motorovém prostoru. Náhodný projíždějící řidič poskytl hasicí přístroj, ale požár se nepodařilo uhasit,“ přibližuje nepříjemné chvíle řidiče, kterému shořel automobil, vyšetřovatel hasičů por. Aleš Janda, DiS., z HZS Pardubice.

Požár se na štěstí do kabiny vozidla nerozšířil. Nejvíce byla poškozená pravá strana v motorovém prostoru a plastové díly v motorovém prostoru. Příčinou vzniku požáru byla pravděpodobně technická závada na motoru. Škoda byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun.

por. Bc. Vebdula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje