Požár chaty likvidovaly čtyři jednotky hasičů

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

14.02.2022 | Peklo u Kraskova/ Pardubický kraj
Požár chaty likvidovaly čtyři jednotky hasičů

Čtyři jednotky hasičů likvidovaly v pátek 11. února v 16.05 hodin požár chaty v Pekle u Kraskova na Chrudimsku. Zásah hasiči provedli dvěma proudy C a dvěma proudy D. Požár se šířil pod dvojitou plechovou krytinou. Aby se hasiči dostali k ohniskům požáru, museli rozřezat krytinu pomocí motorové rozbrušovací pily. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 17.26 hodin. Vyšetřovatel hasičů zjistil, že příčinou vzniku požáru bude nejspíš zazděný trám v blízkosti keramické vložky v komíně.

Ve večerních hodinách došlo k opětovnému rozhoření chaty.

„Na místě i nadále zjišťujeme, proč došlo k opětovnému rozhoření. I přes důkladně provedený průzkum termokamerou zůstalo nejspíš někde ukryté ohnisko, které se následně rozhořelo. Pravděpodobný rychlý rozvoj požáru způsobila možná exploze expanzní nádoby s nemrznoucí směsí,“ upřesňuje další možné příčiny rozhoření chaty jeho vyšetřovatel mjr. Mgr. Martin Vojta z HZS Chrudim.

Požár hasiči opět zlikvidovali a na místě přes noc pro jistotu zůstala místní jednotka hasičů z Třemošnice. Během sobotního dopoledne jednotky hasičů ze Seče a Prachovic provedly rozebírání ohořelé konstrukce. Škoda byla předběžně vyčíslena na 1 300 000 korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 200 000 korun.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje