Požár domu na Svitavsku likvidovalo šest jednotek hasičů

HZS Pardubický kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Požár domu na Svitavsku likvidovalo šest jednotek hasičů
Územní odbor Svitavy
Šest jednotek hasičů likvidovalo v sobotu 18. listopadu v 17.50 hodin požár domu v Radiměři (jednotky profesionální ze Svitav a dále dobrovolné z Březové nad Svitavou, Rohozné, Pomezí, Radiměře a Svojanova). Při příjezdu hasičů byla zasažena téměř celá střecha domu. Velitel zásahu nechal odpojit přívod elektrického proudu k domu, což provedli pracovníci ČEZu. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 19.12 hodin. Hasiči museli odřezat trámy i rozebrat poškozené konstrukce na střeše. Hasiči dále vynesli i dvě propan-butanové lahve z garáže a traktůrek. Dále hasiči odstranili spadlý ohořelý materiál v prostoru půdy.
ViewImage-(1).jpg
Zdravotnická záchranná služba odvezla k preventivní prohlídce i dceru majitelky objektu k ošetření. Požár se podařilo hasičům zcela zlikvidovat v 21.42 hodin. Do ranních hodin místo střežili dobrovolní hasiči. Na místo se dostavil i vyšetřovatel hasičů, který nejen v sobotu, ale i v neděli spolu s policisty zjišťoval, co bylo příčinou vzniku požáru. Škoda byla předběžně vyčíslena na 800 tisíc korun.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje
Foto: HZS Pardubického kraje