Požár elektrokoloběžky

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

12.09.2022 | Pardubice/ Pardubický kraj
Požár elektrokoloběžky

Uplynulý víkend nezačal příliš vesele pro majitele elektrokoloběžky v Pardubicích. Při jejím nabíjení se z ní v garáži začalo kouřit. To ucítili podnájemníci v sousedním domě. Majitel jiskřící elektrokoloběžku stihl ještě vytáhnout z garáže. Plameny se mu ale uhasit nepodařilo. Přivolaní hasiči požár zlikvidovali pomocí vysokotlakého proudu vody. Škoda ale nevznikla jen na elektrokoloběžce, ale také na kole a zářivce v garáži. Zbytky ohořelé koloběžky hasiči umístili do sudu s vodou. Podotknout musíme, že majitel se na koloběžce příliš nesvezl. Koloběžku měl teprve dva dny a nabíjel ji podruhé.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 26 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 1 milion korun.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje