Požár elektrokoloběžky v Pardubicích

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

23.04.2022 | Pardubice/ Pardubický kraj
Požár elektrokoloběžky v Pardubicích

K požáru elektrokoloběžky do Pardubic vyjížděli profesionální hasiči v pátek 22. dubna krátce po 22. hodině. Muž začal nabíjet elektrokoloběžku v obývacím pokoji asi kolem 18. hodiny. Před 22. hodinou ucítil kouř, a tak koloběžku přemístil na balkon a utíkal pro hasicí přístroj. Než se vrátil, z koloběžky již šlehaly plameny. Muž okamžitě koloběžku chytil a vyhodil z balkonu třetího nadzemního podlaží na trávu před dům. Požár se snažil i venku hasit, v tom už ale přijela jednotka hasičů. Požár byl během chvíle zlikvidován. Hasiči baterii z elektrokoloběžky vyndali a ponořili do plechového kbelíku s vodou. Majitel se při hašení nadýchal zplodin hoření, ale ošetření zdravotníky odmítl. Škoda byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun. Duchapřítomností majitele elektrokoloběžky a jeho rychlým jednáním byl uchráněn majetek ve výši zhruba 3 miliony korun.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje