Požár galvanické linky

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

02.10.2023 | Lanškroun/ Pardubický kraj
Požár galvanické linky

Před půlnocí 1. 10. 2023 byl na operační středisko nahlášen požár galvanické linky. K události vyjela jednotka z Lanškrouna. Po příjezdu na místo a provedení průzkumu hasiči zjistili, že hoří v prvním patře galvanická linka. Na místo byly vyslány další jednotky.

Vzhledem k rozsahu požáru byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. U požáru zasahovalo 26 kusů techniky profesionálních a dobrovolných hasičů.  Na místo události byl povolán i měřící vůz z Institutu ochrany obyvatelstva, který monitoroval škodlivé látky v ovzduší.

Dle výsledků měření limity v okolí nebyly překročeny. Požár se povedlo lokalizovat v 1:40. O situaci na místě byl informován starosta Lanškrouna.

Po třetí hodině byl zrušen třetí stupeň požárního poplachu a na místě zůstaly 4 jednotky.

Příčina požáru je v šetření. Škoda se bude pohybovat v řádech milionů korun.

por. Miroslav Polák, DiS. – zastupující tiskový mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje