Požár kamionu na silnici

04.09.2019 |  I/37/ Pardubický kraj
Požár kamionu na silnici

HZS Pardubického kraje, územní odbor Pardubice

U požáru kamionu na silnici I/37 z Pardubic do Hradce Králové, u odbočky na Srch, zasahovali v úterý 3. září v 14.09 hodin hasiči. Požár kabiny byl v plném rozsahu. Hasiči likvidovali požár vysokotlakým proudem vody z obou cisteren, které byly u zásahu s použitím pěnidla. Silný kouř byl zpočátku viditelný jak z Pardubic, tak i z Hradce Králové. Řidič naštěstí neutrpěl žádné zranění.

Požár kabiny kamionu se podařilo hasičům dostat pod kontrolu v 14.24 hodin a zcela zlikvidován byl v 14.57 hodin. Kabinu celou zničily plameny. Návěs, který byl v době požáru prázdný, se podařilo uchránit. Na místě vyšetřovatel, který zjišťoval příčinu vzniku požáru i výši škody.

Po zlikvidování požáru hasiči předali místo události policistům, které informovali o nesjízdnosti zasažené komunikace do ošetření od správy a údržby silnic sorbentem. Uzavřen byl jeden jízdní pruh, kde došlo k požáru. Hasiči na nejvíce poškozená místa vozovky od oleje použili dva pytle se sorpční látkou. Olej unikl při poruše motoru.

Příčinou vzniku požáru byla s největší pravděpodobností technická závada na motoru. Škoda byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun a uchránit se podařilo majetek ve výši 200 tisíc korun.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí
Zdroj: HZS Pardubického kraje